Mobese Plaka Tanıma ve Okuma Sistemi Plaka Tanıma Sistemi,plaka tanıma,plaka okuma,pts,%100 TÜRK YAZILIMI,güvenlik,siteler,RFID-OGS
PLAKA OKUMA - PTS - PLAKA TANIMA SİSTEMİ
% 100 Yerli yazılım.
Plaka tanımada üstün başarı...

&
RFID ile OTOMATİK GEÇİŞ SİSTEMİ

pts &  rfid & ogs
Hakkımızda
Plaka Tanıma Sistemi
PTS_Yönetim Yazılımı
PTS_Broşür Çalışması
PTS_Foto Galeri
RFID_nedir?
RFID_Uygulamaları
RFID_OGS
RFID_OGS Uygulaması
Referanslar
Bize Yazın
Uygulama Resimleri
İletişim
Duyurular

2010 yılına ÖZEL KAMPANYA
2010 yılında geçerli olacak olan Plaka Okuma Sisteminin Proje uygulamalarını her sitede uygulatmak istiyoruz. *************************************** RFID Sistemi ile Otomatik Geçiş Sistemi kurulumu. *************************************** Pasif Etiketler kullanılarak düşük maliyetli geçiş sistemi kurulur.
03.09.2009 - (12:46:13)
SIRMA Plaka Tanıma Sistemi - PTS
Toplu Konut Siteleri Girişleri, Otoparklar, Otoyollar, Sanayi Siteleri, Lojman girişleri, Güvenlik birimleri vb gibi Otomatik Bariyer Açma Sistemlerinde deneyimli, Plaka Tanıma Sistemi Tel:0212 639 35 89
03.09.2009 - (12:30:40)RFID Nedir?

Bilindiği gibi RFID (Radio Frequency Identification) Teknolojisi, Okuyucunun (Reader) radyo frekanslı dalgalar göndererek, etiket/id-kart (Tag) üzerindeki chip'i aktive edip, içindeki önceden yazıcı (Writer) tarafından kaydedilmiş veriyi okuma teknolojisidir. Okuyucu ve etiket arasındaki iletişimi sağlayan radyo dalgalarını algılama, her iki tarafta entegre edilmiş bobinler tarafından gerçekleşmektedir.
Radyo dalgalarının frekansları ile okuma mesafeleri arasındaki ilişki aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.Etiketlere bilgi, yazıcı (writer) tarafından yüklenir. Etiket chiplerinin hafıza kapasiteleri 64 byte, 1 kByte, 4 kByte olarak değişir. Yüksek hafıza kapasiteli chipler, mesela hastanelerde hasta takibi için kullanılır.


 Okuyucu ve Yazıcılar bilgisayara kablolu  (örneğin RS232) veya kablosuz (wireless) bağlanarak bir Yazılım aracılığı ile vazife görürler.
Okuyucudan gelen etiket bilgileri Yazılım tarafından işlenir.


 RFID Etiketleri (mikrochipleri) kullandıkları enerji açısından aktif ve pasif olmak üzere ikiye ayrılır. Pasif etiketlerin kendi sahip oldukları bir enerji kaynağı yoktur. Aktif etiketlerde bir pil bulunmaktadır ve okuma mesafeleri 60 m'yi bulmaktadır.


 Önümüzdeki birkaç yıl içinde RFID Kullanımı giderek düşen etiket maliyetleri ile orantılı olarak çok artacaktır.


RFID teknolojisinin hayatın çeşitli alanlarında kullanımı için henüz yolun başında olunduğu söylenebilir.

RFID etiketlerinin basitleştirilmesi ve "print out" haline getirilmesi için dünyanın çeşitli yerlerinde çalışmalar sürdürülmektedir. Bu çabaların kısa sürede sonuca varacağını öngörmekteyiz.


Böylece önümüzdeki yıllarda RFID teknolojisi birçok alanda kullanıma açık hale gelmiş olacaktır.
 Örneğin: 

  • Depo/Ambar Yönetiminde, ürünlerin üzerine RFID etiketleri yapıştırılır; depo rafları belli mesafelerde yerleştirilen okuyucular tarafından donatılır ve bu okuyucular sisteme entegre edilmiş iyi bir Depo/Ambar Yönetimi Yazılımı içinde adreslenir. Transpalet ile depo çalışanı tarafından konulan etiketli ürünler, çalışanın yazılıma hiçbir müdahale yapmasına gerek kalmadan algılanır. Bunun anlamı okuyucular aktive edildiğinde, her an otomatik stok sayımı (envanter) yapılıyor demektir.
  • Üretim izlemede. Üretim süreci boyunca her adımda üretimin hangi aşamada olduğu bilgilerinin arkaplan ERP sistemlerine entegre edilmesiyle süreç, online olarak izlenmiş olur.
  • Süpermarketlerde, etiketler çok ucuzladığında, veznesiz alışveriş; Üretimde, hammaddenin stoka girişinden, iş merkezlerinde otomatik iş emirlerinin etiket üzerine yazılmasından, kaynakların optimize edilerek ürünün mamul halinde fabrikayı terk etmesine kadar geçen sürecin takip edilmesi olarak sıralamak mümkündür.
  • Ayrıca fabrika içinde tezgahların bakım/onarımı ile ilgili takiplerinde, çalışanların nerelere girip giremeyeceğinin denetlenmesinde RFID kullanımı mümkündür. 
 
  • Kamu'da RFID kullanımı her geçen gün artmaktadır. Kamu binalarına giriş/çıkış, araç takibi, para ve pasaport içine yerleştirilen etiketler bu uygulamaların bazılarıdır.

 

İletişim: Tel &Fax: (0212) 639 35 89 - Gsm:0555 293 44 23 Şirinevler Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi 1. sokak No:2 Kat:2 D:13 Bahçelievler - İSTANBUL e-posta: hasanaltun@sirmanet.com

Tasarım &Hosting Sirmanet.com